YÜKLENİYOR

Aramak için Yazın

COMPUTING MICROSOFT WINDOWS DESKTOP

Windows 10 2019 Mayıs Güncellemesi

Paylaş

Windows 10 sürüm 1903 yeni güncelleme ayarları

Windows 10 sürüm 1903 yeni güncelleme ayarları

Mayıs 2019 güncellemesinden itibaren, Windows 10, Windows Update ayarları sayfasında güncellenecek bilgisayarı en son sürüme yükseltmek isteyen kullanıcılar için ayrı bir müdahale gerektiren ” Şimdi indir ve yükle” seçeneğiyle güncelleştirecektir. Ancak, seçenek yalnızca 1903 sürümüyle tam olarak uyumlu olduğu bilinen cihazlarda görünecektir.

Windows Update ayarlarında Windows 10 sürüm 1903 yükleme seçeneği
Windows Update ayarlarında Windows 10 sürüm 1903 yükleme seçeneği

Güncellemeleri Kontrol Et düğmesine tıkladığınızda, yalnızca bu aylık bakım ve güvenlik güncellemelerini alacağınız anlamına gelir .

Microsoft, yeni “indirme ve yükleme” seçeneğinin, Mayıs 10’un sonuna doğru sürüm 1803 ve sürüm 1809 da dahil olmak üzere önceki Windows 10 sürümlerinde de kullanılabileceğini söylüyor.

Yeni güncelleme seçeneğini devre dışı bırakmak isterseniz

Ek olarak, kullanıcıların yeni bir özellik güncellemesinin ne zaman yükleneceğine karar vermelerine izin vermek için, Windows 10 sürüm 1903, Windows 10 Pro ve Home’u çalıştıran cihazların kalite güncellemelerini 35 güne kadar daha kolay bir şekilde (bir kerede yedi gün, beş kereye kadar) duraklatılmasını sağlayabilirsiniz ama kaçamazsınız . 35 günlik süreye ulaşıldığında, yeniden duraklatmadan önce bilgisayarınızı güncellemeniz gerekir.

Windows Update ayarları sayfasındaki güncellemeleri devre dışı bırakın
Windows Update ayarları sayfasındaki güncellemeleri devre dışı bırakın

Etkin bir şekilde kullanırken güncellemeleri uygulamak üzere bilgisayarınızı yeniden başlatmayı önlemek için, Windows 10 artık beklenmedik yeniden başlatmaları önlemek için etkin saatlerinizi otomatik olarak algılayabilecek ve ayarlayabilecektir .

Daha da ötesi, Microsoft, sistemi ve Microsoft Mağazası güncelleme yüklemelerini yaparken kesintileri en aza indirmek, performansı artırmak için bu işlemleri birleştirerek uyguluyor.

Yayın Önizleme değişiklikleri

Yeni sürümlerin dağıtım kalitesini artırmak için sürekli bir çaba harcayan Microsoft, Sürüm Önizleme halkasını daha da fazla kullanmaya başlayacaktır. Bu, 1903 sürümünden başlayarak, test uzmanlarının Resmi Önizlemede, halka açılmadan önce birden fazla final önizlemesi göreceği anlamına gelir.

Yayın Önizleme kullanırken, Microsoft, güncelleme kalitesinin aygıtlar için sorunsuz olduğundan emin olmak için de üreticilerle yakın bir şekilde çalışacaktır.

Ek olarak, şirket daha fazla son kullanıcılarla arasını bozmamak için çalışanlarıyla Mayıs 2019 Güncellemesini test edecek ve güncelleme dağıtılmadan önce bilinmeyen hataların ve diğer sorunların daha etkin bir şekilde tespit edilmesine yardımcı olmak gibi bir yol izleyecek.

Etiketler:

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sıradaki