YÜKLENİYOR

Aramak için Yazın

PERSONAL

Cep Telefonunuza gelen Firma Mesajları ve Aramaları Engelle!!

Paylaş

İzinli pazarlama adı altında şirketler türlü türlü yollarla telefon numaralarımıza ulaşıp mesaj veya arama yaparak sürekli rahatsızlık vermektedir, bu konuyla ilgili uzun zamandır çalışmalar yapılmaktaydı, buna bağlı olarak merkezi bir sistem geliştirilmiş, bu sistem sayesinde herhangi bir web sitesinden, mobil uygulamadan, doldurduğunuz bir formdan üyelik yaparak bizlerin telefon numaralarına kampanya, bilgilendirme, satış için aranma gibi işlemler yapması tarihe karışıyor.

Normal şartlarda mesajı gönderen yetkili firma mesajın sonuna “bu mesajı istemiyorsanız aşağıdaki kodu bilmem kaç numarasına ret yazıp gönderin” yazıyor fakat kimse bununla uğraşmıyor ki neden uğraşalım değil mi 🙂

Bu konudan çoğumuz mağduruz, dolayısıyla ilerleyelim..

Ticari elektronik ileti izinlerinizi artık tek noktadan kolayca yönetebilir, dilediğiniz hizmet sağlayıcı ve marka için onay verebilir, ileti almak istemediğinizde ret hakkınızı kullanabilirsiniz.

İleti Yönetim Sistemi aracılığıyla hizmet sağlayıcılara iletişim onayı verebilecek, dilerseniz reddetme hakkınızı kullanabileceksiniz. Bu durumda yeniden onay verene dek ilgili Size mesaj gönderen veya isteğiniz dışında arama yapan firmalardan kurtulup elektronik ileti almayacaksınız.

İŞLEM ADIMLARI Aşağıdaki gibidir,

Öncelikle https://iys.org.tr/ adresine girip vatandaş iseniz vatandaş girişine tıklıyoruz,

Varsa şifreniz E-Devlet ile giriş yap diyoruz, yoksa telefon numarası yada e-posta ile giriş yapabilirsiniz.

TC Kimlik numaramızı ve E-Devlet şifremizi giriyoruz,

Aydınlatma metnini okudum anladım olarak işaretleyip kabul ediyorum butonuna basıp ilerliyoruz,

Telefon numaramızı kaydettikten sonra “Doğrulama Kodu Gönder” butonuna basıyoruz.

Gelen doğrulama kodunu “Doğrulma Kodu” kutucuğuna yazıp “Doğrula” butonuna basıyoruz,

Aşağıdaki ekrandaki kutucuğa herhangi bir isim yazıp “Kaydet” Butonuna basıyoruz, (Ben öylesine TELEFON Yazdım siz başka bir şey yazabilirsiniz)

Kaydettikten sonra “İzinleri Yönet” Yazan yere tıklıyoruz,


Karşımıza onay verdiğiniz, sizi arayabilecek yada mesaj atabilecek şirketler/Kuruluşlar gelecek. İzin vereceğiniz yada vermeyeceğiniz firmaların sağ tarafında “Arama izni” ve “Mesaj İzni” başlığında butonlar var, izni kaldırmak için butona tıklayalım, ben örnek olarak AK YATIRIM dan gelecek mesajları ve aramaları kapatacağım,

Onay kısımlarının üzerine tıklayarak onayları kapatıp kaydet butonuna basıyorum,

Artık o firmadan mesajlar ve aramalar bana gelmeyek,

Onur TURAN

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *